Türk Pop Müziği
Türk Pop Müziği

MUSTAFA CECELİ’NİN “ZİNCİRİMİ KIRDI AŞK” ALBÜMÜNÜ DEĞERLENDİRDİK

Editörlerimizden Mehmet Yılmaz, Mustafa Ceceli’nin yeni albümü “Zincirimi Kırdı Aşk”ı değerlendirdi.

28 Şubat 2017 - 19:55 'de eklendi A+A-

MUSTAFA CECELİ’NİN “ZİNCİRİMİ KIRDI AŞK” ALBÜMÜNÜ DEĞERLENDİRDİK

Mustafa Ceceli’nin merakla beklenen yeni albümü “Zincirimi Kırdı Aşk” geçtiğimiz günlerde dinleyicinin beğenisine sunuldu. Albümün ilk video klibi, aynı zamanda açılış şarkısı olan “Kıymetlim” isimli parçaya çekildi. Söz konusu klibin kırdığı rekora dair haberi daha önce sizinle paylaşmıştık. Ancak şunu söylemem gerekir ki her ne kadar rekor kırmış olsa da İrem Derici ve Mustafa Ceceli buluşmasının daha güçlü bir şarkıda olmasını beklerdim. Ben bu şarkıyı dinledikten sonra beklediğimi alamadığımı fark ettim. Şarkı güzel ancak daha zirveye oynayan bir çalışma olmalıydı. Sözü ve müziği Sinan Akçıl imzası taşıyan “Kıymetlim” günümüz popüler müziğinde hak ettiği yere şimdiden vardı. Uzun yıllar dinler miyiz, zaman gösterir.

Albümün 2 numaralı şarkısı sözü Gözde Ançel’e, müziği ise Gözde Ançel ve Buray’a ait olan “Zincirimi Kırdı Aşk” isimli şarkı. Albümün en güzel şarkılarından biri olan şarkının aynı zamanda albümün isim şarkısı olması şaşırtıcı değil. Zira bu şarkı hem adı hem de başarılı düzenlemesi ve Mustafa Ceceli’nin hisli okumasıyla uzun yıllar dinlemeyi hak eden türden bir çalışma olmuş.

Bir sonraki şarkı “Peşindeyim” sözü Ayşen’e, müziği Kemal Şimşekyay’a ait olan ve Mustafa Ceceli’nin süperstar Ajda Pekkan’la düet yaptığı enfes bir çalışma. Özellikle Ajda Pekkan’ın doksanlar tadındaki şarkı okumasını özleyenlere bu şarkıyı tavsiye ediyorum.

“Zincirimi Kırdı Aşk”ın 4. sırasında bir Sezen Aksu şarkısı olan “Ayşe” yer alıyor. Mustafa Ceceli’nin her albümde bu tarz bir şarkıya yer verdiğini biliyoruz. Bu da o listeye eklenebilecek şarkılardan biri olmuş. Eğlenceli Mustafa Ceceli’yi dinlemek isteyenler için bu şarkı doğru bir seçim olacak.

Albümün 5 numaralı şarkısı sözü ve müziği Serden Bircan imzalı “İyi ki Hayatımdasın” isimli şarkı. Mustafa Ceceli’nin 2. video klibi bu şarkıya çekeceğini buradan duyurmuş olalım. Bu şarkı için 2017 model “Sevgilim” diyebilirim. Sevgiliye söylenecek şarkı arayanlar için bu şarkı biçilmiş kaftan. Klasik bir Ceceli şarkısı.

Bir sonraki şarkı Tuğçe Ören imzası taşıyan “Can Parçam” isimli şarkı. Mustafa Ceceli aşk acısı çekenler için değil de âşık olanlar için bir albüm hazırlamış gibi geliyor albümü bu şarkıya kadar dinlediğimizde. Ancak bir sonraki şarkı “Söz Aramam” bu geleneği bozuyor. Arka arkaya benzer şarkılar dinlemek bazen sıkıcı olabilir. Söz ve müziği Zeki Güner’e ait olan bu çalışma ise albümdeki şarkılar arasında kolayca sıyrılabilecek özelliklere sahip. Gerek sözleri, gerek müziği, gerek düzenlemesi, gerekse Mustafa Ceceli’nin kariyerinin başlarındaki şarkı okumasını andırmasıyla “Söz Aramam” şu an için en çok dinlenen şarkılar arasında yer almasa bile ileriki zamanlarda daha çok farkına varılan bir çalışma olacaktır.

Albümün 8 numaralı şarkısı sözü Zeki Güner’e, müziği Aleksandar Miliç’e ait “Hikâye” isimli şarkı. Bu şarkıya kadar genellikle düşük ritimli şarkılar dinlemiştik. Bu şarkı orta şeker diyebileceğimiz ve ruhu dinlendiren bir melodiye sahip. Fakat şu an için dinleyici tarafından gerekli ilgiyi nedense göremedi.

Bir sonraki şarkı “Anmam” sözü ve müziği Burak Konyar ile Caner Kızıl’a ait olan hareketli bir şarkı olmuş. Sanki düzenlemesi bir tık daha iyi olabilirdi. “Sonunu düşünen kahraman olamaz” sözleriyle güçlü bir imaj çizen şarkının yaz aylarında bol remiksi hallerini dinleyeceğimizi düşünüyorum.

Albümün 10. sırasında sözü ve müziği İntizar’a ait olan “Leyla” yer alıyor. Mustafa Ceceli’nin bayan isimlerinden oluşan şarkılara yer verdiği bu albümün hareketli şarkılarından biri olmuş. Enerjik müziği ile öne çıkan bir çalışma diyebilirim.

11 numarada Ravi İncigöz imzalı “Maşallah” yer alıyor. Bu şarkıyı dinlerken Ravi İncigöz kokusunu hemen alabiliyorsunuz. Eğlenceli, tatlı, şirin şarkılar listesine bu şarkıyı ekleyebiliriz.

Bir sonraki şarkı “Aşk Adına”nın sözü Sinan Akçıl, müziği ise Morteza Pashaei imzası taşıyor. Bu şarkının nakaratı ile geri kalanı arasında okuma farkı olmuş. Bu kadar kafa sesi olmadan dinlemek isterdim nakaratı. Belki o zaman daha güzel bir şarkı olabilirdi. Zira düzenlemesi oldukça başarılı olmuş.

13. sırada yine bir İntizar şarkısı olan “Topla” yer alıyor. Albümün en samimi şarkılarından biri diyebilirim. Mustafa Ceceli ile İntizar’ın önümüzdeki süreçte bir düet yapmasına hazır olun derim ben. Başarılı işler çıkar bu birliktelikten.

Albümün son şarkısı Erol Sayan imzalı “Ömrümüzün Baharı” isimli çalışma. Keşke bu şarkıda Mustafa Ceceli’nin peslerini kısmasalardı. Dinlemesi çok daha keyifli olabilirdi. Yine de bu haliyle de albümün en güzel şarkılarından biri olmuş. Özellikle bitişine vuruldum.

Mustafa Ceceli denilince müzikte kalite geliyor insanın aklına. Bu albüm de Ceceli diskografisinde kaliteli albümlerden biri olmuş. Fakat benim merak ettiğim uzun yıllar sonra bu albümden kaç tane şarkıyı hâlâ ilk günkü gibi dinleyebilecek olmamız. Mesela bu albüm 2012 çıkışlı “Es” albümünün üzerine çıkabilecek mi? Ben o derece başarılı olduğunu düşünmüyorum. Tabi bunu zaman gösterecek. Sonuçta elimizde dinlemesi keyifli bir albüm yer alıyor. Bu nedenle “Zincirimi Kırdı Aşk” albümünde emeği geçen herkesi tebrik ediyor; başta Mustafa Ceceli Fan Club (MCFC) olmak üzere, kaliteli müziğin peşinden koşanları bu albümü almaya davet ediyorum.

Mustafa Ceceli – “Zincirimi Kırdı Aşk” Albümü Değerlendirme Notu: 10 üzerinden 8

Mehmet YILMAZ

www.turkpopmuzigi.com

www.facebook.com/turkpopmuzik

www.twitter.com/turkpopmuzigi

www.instagram.com/turkpopmuzigi

turkpopmzg@gmail.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TARKAN’IN “10” ALBÜMÜNÜ DEĞERLENDİRDİK TARKAN’IN “10” ALBÜMÜN...

Editörlerimizden Mehmet Yılmaz, Tarkan'ın yeni albümü "10"u değerlendirdi....

AYŞE HATUN ÖNAL’IN “SELAM DENGESİZ” ALBÜMÜNÜ DEĞERLENDİRDİK AYŞE HATUN ÖNAL’IN “SELAM DE...

Editörlerimizden Mehmet Yılmaz, Ayşe Hatun Önal'ın yeni albümü "Selam Dengesiz"i değerlendirdi....

SEZEN AKSU’NUN “BİRAZ POP BİRAZ SEZEN” ALBÜMÜNÜ DEĞERLENDİRDİK SEZEN AKSU’NUN “BİRAZ POP Bİ...

Editörlerimizden Mehmet Yılmaz, Sezen Aksu'nun yeni albümü Biraz Pop Biraz Sezen’i değerlendirdi....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SÜPERSTAR VE MEGASTAR ARKA ARKAYA SAHNE ALDILAR SÜPERSTAR VE MEGASTAR ARK...

Deniz Bank'ın 20. Yılına Özel Konser! ...

DEMET AKALIN’IN “DAMGA”SI DEMET AKALIN’IN ...

Demet Akalın'dan beklenen klip!...

TUĞBA YURT “İNCEDEN İNCEDEN” ŞARKI ANALİZİ TUĞBA YURT “İNCEDEN...

Editörlerimizden Mehmet Yılmaz, Tuğba Yurt'un yeni teklisi “...

POP MÜZİĞE YENİ BİR SOLUK: MALİ DALKIRAN POP MÜZİĞE YENİ BİR SOLUK...

Mali Dalkıran, ilk şarkısını piyasaya sürdü....

IŞIL YÜCESOY’A GÖRE “HAYAT HERKESE AYNI” IŞIL YÜCESOY’A GÖRE...

Işıl Yücesoy'dan iki şarkılık single! ...

TUĞBA YURT “İNCEDEN İNCEDEN” SÖYLEDİ TUĞBA YURT “İNCEDEN...

Tuğba Yurt'un yeni şarkısı çıktı! ...

FERHAT GÖÇER KARİYERİNİ NOKTALADI FERHAT GÖÇER KARİYERİNİ N...

Başarılı şarkıcı Ferhat Göçer, doktorluk kariyerini sonlandı...

BAHADIR’DAN BİLGE NİHAN’A: “ZEHR-İ YILAN” BAHADIR’DAN BİLGE N...

Şimdi yılanlı şarkılar moda!...

SİBEL TÜZÜN’DEN İMZALI SİBEL TÜZÜN’DEN İMZ...

Sibel Tüzün, uzun süren sessizliğini bozdu! ...

BİR OKAN KURT PROJESİ: “EREN KÜRÜM” BİR OKAN KURT PROJESİ: “E...

Okan Kurt, Eren’e ilk projesinde destek oldu!...

MAGAZİN HABERLERİ